Şanzuman Onarımı

Aracın hareket mekanizması her zaman ilgi çekici bir konudur. Bu konu üzerinde birçok farklı markanın söz hakkı ve işlevi bulunmaktadır. Şanzuman da bu parçalardan birisidir hatta en önemlisidir. Aracınızın manuel ya da otomatik olmasına karar veren ve genel hareket işlemlerini sağlayan yapısı ile aracınızda yer almaktadır.

service

Şanzuman yağı ve durumu sürekli kontrol edilmeli. En ufak yanlış çalışma birbirine bağlantılı olarak çalışan vites dişli sisteminin hepsini bozabilir.
Vites değişimleri yapılırken debriyaja tam basılmalıdır.
Sert kalkış ve sert vites geçişlerinden kaçınılmalıdır.
Otomatik şanzumanlı araç kullanıyorsanız vites geçişlerinde mutlaka geçiş mandalına basın. Bu mandal tork konvertörünün çalışmasını ayarlamaktadır. Aksi takdirde şanzuman dişlilerini bozabilirsiniz.

generic

Yüksek devirlerde vites geçişlerinden kaçının. Özellikle devir bandında bulunan kırmızı çizgiye kadar devri yükseltip vites değiştirmek şanzumana, düşük devir aralığına göre 3 kata kadar daha fazla yük bindirmektedir.

  • Komple Otomatik Şanzuman
  • Şanzuman Bakım ve Revizyon Hizmeti
  • Şanzuman Kitleri
  • Şanzuman Filtreleri
  • Şanzuman Kontrol Kartları ve Beyinleri
  • Şanzuman Yağları

Şanzuman arızasında bazen birtakım parçaların görevini artık yerine getirememesi söz konusu olabilir. Firmamızın şanzuman tamir işlemlerinde gerekli görülen hallerde bu parçaların değişimi sağlanmaktadır. Ancak şanzuman tamir çalışmasında yapılan parça değişimlerinde özellikle orijinal parçaların kullanılmasına dikkat edilmektedir. Araçların niteliklerine uygun olarak tasarlanan en verimli parçaları şanzuman tamir işlemlerinde kullanmakla araçlarınızın verimini ve ömrünü uzatmaktayız.

KALİTELİ VE İŞİNİN EHLİ USTALAR MI ARIYORSUNUZ?

Marmaris'de LPG ve Araç Tamiri

Hemen Online Form Aracılığı İle Randevu Alın

BİZİ HEMEN ARAYIN

+90 533 762 25 23