Hakkımızda

Yirmi Yıllık En İyi Deneyim


İş yerimiz 1997 yılı ekim ayında İsimleri Süleyman AVCI ve Sadık AVCI olan iki amca oğlunun ortaklığı ile MARMARİS sanayi sitesinde iş hayatına benzinli ve dizel oto tamiri
Konularında ülke ekonomisine katkıda bulunmak üzere faaliyetine başlamıştı.

1998 yılında OTO LPG MONTAJI işlerine Denizli Makine Mühendisleri Odasına kayıtlı,yetkili bir Makine Mühendisi Gözetiminde başlamıştır.
İş yerimiz 1Makine Mühendisi, 2 Usta, 2 Kalfa, 1 Çırak ve 1Motor meslek lisesi’nden stajyer öğrenci istihdam etmektedir . Bu arada işletmemizde Makine Mühendisinin haricinde iki çalışanımız Endüstri Meslek Lisesi Motor Bölümü mezunudurlar ve ayrıca Usta öğrenci belgesi ve Kalfalık belgesine sahiptirler.
Araçların LPG ‘ye dönüşümü MÜHENDİS yetki belgesine sahip Makine Mühendisimiz Hüseyin GÜNGELEN 1982 Yılın Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olarak 2007 haziranında itibaren işletmemizin başında yetkili Makine Mühendisi olarak tüm gün çalışıp ECER 67-01 standardına uygun bir şekilde araçlara takılan LPG sistemlerine kontrollerine yapmaktadır.
Dünyada 1930’lı yıllarından beri otomotiv sektöründe kullanılan LPG gelişen teknoloji ve yeni nesil araç motorlarına uyum sağlamayı başarmış alternatif yakıt olarak kullanımı gerek çevreci gerekse ekonomik olması sebebi ile yurdumuzda yükselen bir grafik sergilemektedir.
Dünyada standardı olan ECER 67-01 standardı 2005 Ağustos ayında itibaren ülkemizde uygulamaya başlamıştır. İşletmemizde tüm LPG araç montajları ECER 67-01 standardına uygun olarak Makine Mühendisi Hüseyin GÜLGELEN ‘ in kontrollü eşliğinde yapılmaktadır.

generic
generic
generic
generic
generic
generic
generic

Ayrıca araçlar LPG uygulaması yapmak benzin’ e göre bazı avantajlar getirmektedir. Şöyle ki: 1-yoğunluğu benzinden daha düşüktür 2- Daha düşük bir sıcaklıkta buharlaşır. 3- Çok yüksek vuruntu önleme özelliğine sahiptir. 4- Motordaki vuruntuyu önlediği içindir ki motor yağının kirlenmesi geciktirerek motor koruyucu özelliği sahiptir. 5- LPG Motorlarının gücü benzine çok yakındır. 6- Denemelerde Lpg li motorlarda %2-3güc kaybı görülmüş olup bunun kullanıcı tarafından fark edilmesi zordur. 7- Benzin göre yaklaşık olarak ortalama %40 bir tasarruf sağlamaktadır. Bu yüzden taksici ve çok km yapan genelde pazarlamacı ve esnafların şiddetle LPG sistemi uygulamalarında yarar vardır.
İşyerimizde ortakları ve yetkili Makine Mühendisleri Odası açmış oldukları kurs, seminer ve fuarlara katılarak, yeni nesil araçların son sistem teknolojik yeniliklerini takip edip is yerimizde uygulamaktadırlar.